Květen a červen 2022

Měsíc květen a červen byl u nás ve znamení sportu. Zahájili jsme plavecký kurz ve Frenštátě pod Radhoštěm. Celkem jsme se zúčastnili 9 lekcí a po skončení kurzu již několik dětí zvládlo přeplavat bazén bez pásu, rukávků či jiných pomůcek. Jak řekla jedna paní učitelka plavání – tohle nezvládnou ani někteří páťáci. Moc všechny naše děti chválíme za to s jakou vervou a odhodláním se do plavání pustily.

Aby toho nebylo málo, v červnu jsme také absolvovali in-line kurz pod vedením HEPA Sport Nový Jičín. Pod vedením 2 instruktorek se děti starší čtyř let účastnily 5-ti denního kurzu. Všechny děti udělaly za tu dobu velké pokroky. Již zvládnou nejen ujet kus cesty, zabrzdit a sjet z prudšího kopce ale i mrštně zdolat překážkovou dráhu.

V květnu jsme se také vydali za kulturou. Uměleckou školou ve Veřovicích jsme byli pozváni na koncert do katolického domu na představení „Z pohádky do pohádky“. Touto cestou velmi děkujeme za tuto možnost. Děti i my dospělí jsme byli nadšení.

Pro dospěláky jsme uspořádali v kulturním domě přednášku pana Mgr. Jiřího Haldy „Máma, táta, babi, děda – aneb jak spolu komunikovat“. Přednášky se zúčastnilo přes 80 zájemců. Děkujeme za pozitivní ohlasy a těšíme se na další přednášky, které nás budou čekat v tomto kalendářním a současně dalším školním roce.

Červen byl také ve znamená loučení se s předškoláky. Tento den musí být pro děti výjimečný, aby měly na co vzpomínat. Ráno jsme se vydali na výlet do Štramberka, kde jsme zvládli projít jeskyni Šipka, vylézt nahoru na Trúbu a dát si výborný oběd v restauraci na náměstí. Po vydatném obědě následoval odpočinek a pak jsme se vydali do Orlovny, kde nás čekalo malování na obličej, opékání špekáčků ale i skákací hrad. Došlo také na pasování předškoláků na školáky. Večer nesmělo chybět šampaňské a diskotéka. Děti zalehly do postýlek, noc opět všichni zvládli bez slziček a ráno jsme se již těšili na všechny rodiče a dali si společnou královskou snídani. Bylo to opět velkolepé.

Končí nám další školní rok a my máme čtyři roky provozu za sebou. Tímto chceme poděkovat všem, kteří nám pomáhají či fandí. Vážíme si toho a moc děkujeme. Přejeme všem krásné léto!

Free Joomla! template by Age Themes

Tyto stránky používají soubory cookie a skript ve Vašem prohlížeči k analýze návštěvnosti. Používáním stránek s tímto vyjadřujete souhlas.